Forum kuralları!

Aşağa gitmek

Forum kuralları!

Mesaj  HasTaR Bir Perş. Nis. 01, 2010 6:43 pm

Forum Kuralları:

1) Her türlü ahlak dışı harekette bulunan, ırkçı mesajlar atan , başka kullanıcıların şahsına yönelik hakaretlerde bulunan ve forumda küfür eden kullanıcılar önce uyarılıcak , uyarıya rağmen hareketlerinin devamı halinde ise forumdan uzaklaştırılacaklardır.

2) Forumda HTML , kod vb. kullanımı serbesttir ancak büyük resimler sayfanın düzenin bozması ve açılışını yavaşlatması nedeniyle thumbnail olarak konulmalıdırlar. Foruma ahlaka aykırı içerikli resim koyan kullanıcılar uyarı yapılmaksızın forumdan uzaklaştırılacaklardır.

3) Moderatörler yetkili oldukları forumda uyarı yapabilir, konu kilitleyebilir, silebilir, mesajları silip değiştirebilirler; yetkili olmadıkları forumlarda ise sadece uyarı yapabilirler. Moderatörler ile herhangi bir probleminiz olduğunda forumdan tartışmaya girmeyip adminlere özelden ulaşınız. Forumda yapılan tartışmalar cevap verilmeden silinecek, mesajı veya mesajları atan kullanıcı ya da kullanıcılar önce uyarılıp tekrarı halinde uzaklaştırılacaklardır.

4) Adminlerin her forumda yetkileri vardır. Adminler ile ilgili herhangi bir probleminiz de onlara özelden ulaşınız.

5) Salt reklam içerikli mesajlar atmak yasaktır. Atan kullanıcının mesajı silinip kendisi forumdan uzaklaştırılacaktır.

6) Sadece geyik amaçlı başlığı konusundan saptıran mesajlar atmak, özel mesaj atmak yerine bir kişiye hitaben başlık açmak yasaktır. Bu tarz mesajlar silinir ve atan kişi forum üzerinden uyarılır. Tekrarı halinde ise kullanıcı forumdan uzaklaştırılır.

7) Çeşitli özel durumlar hariç, üst üste birden fazla mesaj atmak yasaktır. Son mesajınızdan sonra aklınıza birşey geldiyse mesajın üstündeki tuşunu kullanarak mesajınızı düzeltiniz. Eğer ki mesajı atmanızın üzerinden uzunca bir süre(min. 3-4 saat) geçtiyse ekleme amaçlı üstüne mesaj atabilirsiniz.

Cool Büyük harflerle yazı yazmak nette bağırmak anlamına geldiği ve diğer üyelerce yanlış anlaşılıp gerginliğe sebep olabileceği için, forumlarmızda tamamı büyük harflerden oluşan mesajlar atmak yasaktır.

9) Bir üye başka bir üyeyi kesinlikle forum üzerinden uyaramaz. Eğer kural dışı bir durum görürseniz bunu vakit kaybetmeden bir yöneticiye bildiriniz veya forum fonksyonunu kullanarak şikayette bulununuz, kendiniz kesinlikle üye ile polemiğe girmeyiniz. Böyle bir durumda iki tarafta kural dışı hareketlerinden ötürü uyarılacaktır.

10) İçerik bakımından tamamen alt forumlara bölünmüş forumlarda konu açmak yasaktır. Açacağınız konu hangi alt forum başlığına uygunsa orada açınız.

11) Foruma konulan her türlü bilgi,resim vb. alıntılarda kaynak siteyi belirtmek zorunludur. Bunu yapmayan kullanıcılar uyarı veya ceza alacak, resim veya yazının özgün sahiplerinin isteği doğrusunda, içerik forumlarmızda kaldırılacaktır.

12) Forumlarımızda imzaya resim koymak serbesttir. Ancak konulacak resmin boyutu en fazla enine 350 boyuna 100 piksel, dosya boyutu ise 250 KB olabilir. Ek olarak enine 350 boyuna 20 piksellik bir adet user bar kullanılabilir. Buna uymayan resimler uyarısız silinecektir. Aynı şekilde imzasına ahlaka aykırı içerikte resim koyan kullanıcılarında imzaları silinip kendileri uyarılacaklardır. Site yöneticileri, kimi durumlarda üyelerin imzalarının belirtilen boyutları geçmesine izin verebilir. Ancak bu tip durumlar sadece yöneticilerin izinleri dahilinde gerçekleşebilir.

13) Foruma konulabilecek avatar ve profil resmi boyutları enine ve boyuna 120 pikseli aşmamalıdır (Boyut sınırı 59 kb.) Avatarında yada profil resminde forum kurallarına aykırı içerikte resim bulunduran kullanıcılar uyarılacak aynı resmin tekrar konulması halinde ise ceza alacaklardır.

14) Forum ile ilgili her türlü istek şikayet ve önerileriniz için GenclikOnline bölümüne başlık açabilirsiniz.

15) Kullanıcılarımızın attıkları mesajlar, kendi sorumluluklarıdır ve ileride doğabilecek sorunlarda, genclikonline.yetkinforum.net yönetimi sorumluluk kabul etmez.

16) Kurallar üzerinde değiştirme yapılabilir. Foruma üye olan herkes kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.
_________________
avatar
HasTaR
Yönetici
Yönetici

Mesaj Sayısı : 12
MkC Puanı : 1651562485
Kayıt tarihi : 30/03/10
Yaş : 29
Nerden : İstanbul

http://genclikonline.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz